Lapkričio 23-ią dieną Rygoje vyko trečiasis atviras „Champions Club“ U-10 bei U17 snukerio turnyras.

Jame Lietuvą atstovavo jau du  žaidėjai iki 10 metų: panevėžietis Rasmantas Buika ir vilnietis Morkus  Narbutis. Latvijos garbę gynė 4 mažieji žaidėjai. Vyresniųjų grupėje dalyvavo 5 Cue Club mokyklos auklėtiniai – Marius Stanaitis, Kasparas  Ašoklis, Arnold Girič, Nikita Kolpačenko bei Laurynas Vildžiūnas.

Burtai mūsų atstovus išskyrė į skirtingas grupes. 

Rasmantas šįkart nepaliko jokių vilčių buvusiam skriaudėjui Arjemijs nugalėdamas jį 

įtikinamu skirtumu, susirinkęs beveik visus raudonus rutulius ir įmušdamas nemažai serijų su spalvotais rutuliais. Atkaklesnė dvikova vyko su Ričards, bet ir čia panašiu stiliumi  Rasmantas švenčia antrą pergalę ir užima – 1 vietą grupėje.

Kitoje grupėje žaidusiam Morkui sekėsi neblogai – jis, nors ir pralaimėjo Andrejs, bet  atkaklioje kovoje įveikė Renars ir užėmė antrą vietą. 

Toliau prasidėjo lemiamos kovos dėl vietos pusfinalyje tarp 2-3 vietas grupėse užėmusių  jaunųjų žaidėjų.

Taigi, paaiškėjo pusfinalio poros: Artemijs Žižins – Andrejs Pripjoks ir Rasmantas Buika Ričards Tupulis. Mūsų atstovui kiek trūko susikaupimo, tačiau pergalės iš rankų jis  nepaleido. Taigi – stebuklo neįvyko ir į finalą keliauja Andrejs ir Rasmantas. Ko gero šiuos  du žaidėjus artimiausioje ateityje dažniausiai matysime finalinėse dvikovose.

Finalas.

Andrejs, pirmojo turnyro nugalėtojas ir pralaimėjęs antrajame turnyre pusfinalio mačą  Rasmantui buvo pilnas ryžto atsirevanšuoti ir laimėti nugalėtojo taurę. Pirmą kartą finalas buvo  žaidžiamas iki 2-jų pergalių. 

1 partija. 

Mačą sėkmingiau pradėjo Rasmantas ir jį įpusėjęs jau turėjo nemažą pranašumą, o  likus ant stalo spalvotiems rutuliams pirmavo 26 taškų skirtumu ir atrodė, kad pergalė  lengvai pasiekiama. Tačiau Rasmantas, stengdamasis daryti išėjimą nuo geltono rutulio  prie žalio, nepataiko ir Andrejs pavyksta 4 (!) kartus iš eilės mušant geltoną rutulį po  nepataikymo pastatyti Rasmantui snukerį. Pasekoje – 4 miss‘ai, 7 klaidos ir 28 taškai  varžovui. Rasmantas atsilieka jau 2 taškais. Praėjusiame finale būtent  mušdamas pergalingą juodą Rasmantas įmušė baltą, tuo padovanodamas pergalę varžovui. 

Šįkart Rasmantas susikaupė ir tolimu, sudėtingu smūgiu išplėšia pergalę pirmojoje partijoje  sukeldamas didžiules ovacijas salėje. 1:0. Šio smūgio įrašą artimiausiu metu įkelsime į  tinklapį .

2 partija. 

Šioje partijoje kova vyko jau daug atkakliau. Rasmantas vėl pirmavo visos partijos metu, bet  ėmė kartotis pirmos partijos scenarijus – turint persvarą teko keletą kartų išeiti iš sudėtingų  snukerių, atiduoti varžovui taškus. Tačiau šįkart klaidų buvo mažiau ir likus ant rožiniam ir  juodam rutuliui Rasmantas dėka nedidelių serijų su spalvotais rutuliais pirmauja 5 taškais.  Po nesėkmingo varžovo bandymo Rasmantas tolimu smūgiu per visą stalą įmuša rožinį  rutulį ir deda tašką finalinėje dvikovoje – 2:0.

Puiki pergalė ir nugalėtojo taurė pagaliau vyksta į Lietuvą!

Vyresnieji vaikai taip pat pasirodo puikiai – Marius Stanaitis bei Kasparas Ašoklis taip pat pakyla ant prizininkų pakylos, parveždami 3 vietos  taures ! 

Šešiametis Rasmantas išlieka jauniausiu U10 dalyviu turnyruose ir yra pilnas ryžto  neužleisti nugalėtojo pakylos būsimuose turnyruose bei kuo greičiau pagerinti praėjusiame  turnyre pasiektą 20 taškų seriją. Sveikiname jį su pergale, Morkų – su sėkmingu debiutu,  linkime visiems sėkmės ir kviečiame kitus šio amžiaus žaidėjus vykti į turnyrus Latvijoje,  atstovauti mūsų šalį ir džiuginti mus ir tėvelius pergalėmis!

 

Jūsų treneris

 

Darius Bublys

morkus u10 u u17