Šį savaitgalį Vilniaus biliardo klubuose „Cue Club“  ir „KN“ įvyko pirmasis 2018/2019 metų snukerio sezono turnyras „LBF taurė 2018“.

32 sportininkai pirmąjame varžybų etape varžėsi dviejų minusų lentelės principu, kai sykį pralaimėjęs žaidėjas dar turėjo šansą pasiekti atkrintamųjų varžybų etapą per pralaimėjusių pusę.
Jeigu V.Schultes, M.Maisiejaus, T.Vilmano ir A.Kuščenko patekimas į stipriausių šešioliktuką be pralaimėjimų nieko nestebino, tai E.Gerulskis, D.Motiečius ir ypač turnyro naujokė K.Petkevičienė parodė brandų, kūrybišką žaidimą ir pakeliui nukovė ne vieną patyrusį priešininką. Iš įdomesnių momentų galima paminėti R.Staniukyno turnyrinį siužetą, kai į minusus jį „pasiuntė“ A.Petkevičius, o ten jau galutinai „pribaigė“  jo bendrapavardė K.Petkevičienė. Taip pat ypatingą kovingumą ir ištvermę pademonstravo kita dailiosios lyties atstovė Aušra Railaitė, kuri pradėjo savo kovas vidurdienį ir tik po 9 valandų nepaliaujamo maratono pasitraukė iš varžybų nusileidusi prieš K.Marčiulaitį.
Toliau turnyre stebėtinai gerus rezultatus rodė snukerio turnyrų naujokė Kristina Petkevičienė. Ji ne tik sausu rezultatu 2:0 įveikė pajėgųjį A.Kuščenko, bet ir privertė gerokai pavargti energingąjį T.Andrejevą, kuris tik ties paskutiniais rutuliais įrodė savo pranašumą. Tikimės jos dažnesnių pasirodymų mūsų turnyruose.
Su visais varžovais lengva ranka tvarkėsi Vilius Schultė, be didesnio pasipriešinimo pasiekęs turnyro finalą.
Tuo tarpu kitose porose vyko atkaklios kovos, kur T.Vilmanas 3:2 nusileido A.Maksimovui, o J.Jelinskas 3:1 palaužė S.Korolkovą. Vis dėl to į finalą po įtemptos kovos prasimušęs Andrejus Maksimovas nieko nebegalėjo priešpastatyti profesionaliam ir užtikrintam Viliaus Schultes žaidimui, kuris lengvai ir užtikrintai 3:0 laimėjo ir finalą.
   Sveikiname Vilių su puikiu pasirodymu ir galime tik paspėlioti, kaip atrodytų kovos, jeigu turnyre dalyvautų perspektyviausias šiuo metu snukerio jaunuolis Nikita Kolpačenko, kuris dar nespėjo grįžti iš S.Peterburge vykusio U16 pasaulio čempionato. Ten šis Mindaugo Skurvydo snukerio akademijos lyderis puikiai atstovavo Lietuvą. Jis tik per plauką aštunfinalyje 3:2 nusileido turnyro finalistui Aaron Hill  iš Airijos!
Iki susitikimų artimiausiuose snukerio turnyruose!

Darius Bublys